ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7528453
*
nr 752 8453
Spegel
förgylld, höjd: 89
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:29:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 08:21:48
1
150 kr
7/4 19:20:02
2
150 kr
9/4 10:02:32
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 752 8453
Spegel
förgylld, höjd: 89
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 08:21:48 | 1 | 150 kr |
7/4 19:20:02 | 2 | 150 kr |
9/4 10:02:32 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51